foto
logoSport a relaxace v okolí

V přímé blízkosti penzionu se nachází velké fotbalové hřiště, které je možné si zarezervovat po dřívější domluvě s TJ Sokol Putim. Součástí tohoto sportovního areálu je i tenisový kurt, který Vám také rádi zarezervujeme a zajistíme trénink pod dohledem rofesionálního tenisového trenéra.

V širokém okolí je mnoho cyklostezek, které jsou svou náročností vhodné pro rekreační cykloturistiku nebo naopak pro náročnější sportovce. Trasy jsou různorodé povrchem, a to silniční cyklotrasy nebo vyjížďky terénem po místních lesích. Do Písku vede cyklostezka vhodná i pro in-line bruslaře.

Jelikož Putim leží u soutoku řeky Otavy s Blanicí tak je možný rybolov s povolenkou pro jihočeský kraj, případně pro rybáře zajistíme povolenku na místním slepém rameni. Tento rybářský revír patří místnímu spolku rybářů, kteří se o něj starají a hojně zarybňují.

Pěší turistika po okolí uspokojí i nejnáročnější turisty. U blízkých rybníků se dá spojit s houbařením. U nedalekého jezu, na řece Blanici je možné koupání v přírodě.

Každoročně na podzim se koná výlov Podkostelního rybníka, který je hojně navštěvován a doprovázen kulturním vyžitím a ochutnávkou čerstvých jihočeských ryb.

Rybářské závody na místním revíru jak pro dospělé tak i děti.

Zátavský triatlon - na Podkostelním rybníku se koná plavecká část tohoto triatlonu.

Švejkovy slavnosti , aneb Po stopách dobrého vojáka Švejka. Takzvaná Švejkova žije. Pochod z Písku do Putimi s doprovodnými akcemi.

Rádi pro Vás zajistíme vyjížďku na koních v nedaleké obci u místních chovatelů.kontakt