foto
logoZajímavosti v okolí

Město Písek

V 5 km vzdáleném starobylém městě Písku naleznete mnoho kulturníchpisek památek v čele s nejstarším kamenným mostem v Čechách, hospůdkami a venkovními vinárničkami u zlaté řeky Otavy, starověkou krčmou a pěší zónou vhodnou k procházkám kolem vody. Ale také sportovní vyžití jako plavecký bazén, přírodní koupaliště na řece Otavě, kryté i venkovní tenisové kurty, squashové kurty, volejbalová hřiště, motokárová dráha, bowling, zimní stadión, minigolf, fitcentra a mnoho dalšího.

Protivín

Městečko, které bylo sídlem Schwarzenberského panství. Gotický zámek zeprotivin 14. století prošel řadou renesančních a barokních přestaveb. V současné době je Protivín městem piva, sídlem jednoho z největších a nejkvalitnějších pivovarů v jižních Čechách, pivovaru Platan Protivín. Velmi zajímavá věc ve městě je ZOO zaměřené na krokodýly a jejich líheň.

Sudoměř                            sudomer

Obec, kde se nachází památník bitvy, ve které Jan Žižka z Trocnova se svým vojskem 25. března 1420 porazil vojsko železných pánů. Dominantou je žulový pomník Jana Žižky na břehu rybníka Škaredý poblíž obce Mladějovice, který vytvořil sochař Emanuel J. Kodet v roce 1925.

Hrad Zvíkov

zvikovHrad je dílem téže stavební huti, která realizovala i nedaleké hrady v Písku a Myšenci či kamenný most v Písku. Nejstarší dochovanou stavbou v areálu hradu je věž Markomanka, která stojí v nároží dnešního vnitřního hradu. V letních měsících doplňují program na hradě příležitostné výstavy, vystoupení skupin historického šermu, koncerty i tradiční divadelní festival Zvíkovské divadelní léto.

Zámek Orlík

orlik

Tento zámek byl zbudovaný ve druhé polovině 13. století jako královský hrad, je znám ve své novogotické podobě, do které byl přestavěn po požáru v roce 1802. V zámku se nachází mimořádná sbírka historických zbraní.

Orlická přehradaprehrada

Vhodné místo pro celodenní výlet. Přehrada je od Písku vzdálená 15 km východním směrem, je dostupná vlakem, autobusem, autem i na kole.Golf

Prácheňský Golfový Klub v nedalekých Kestřanech, který disponuje hřištěm s 18 jamkami a restaurací

1. Jihočeský Golfový Klub Bechyně v obci Zámek, kde naleznete 9 jamkami.

Ve Sportcentru Písek naleznete golfový trenažér.

Adrenalin

SKYDIVECLUB Strunkovice

Bungee Jumping na Zvíkovském mostě přes Vltavu

Horolezecká stěna v areálu Jitex v Pískukontakt